Przetłumacz stronę

Mariusz Brodowski
O nas PDF Drukuj Email
czwartek, 16 sierpnia 2012 09:40

Stowarzyszenie UNIKAT – PRZYJAZNA GMINA z siedzibą w Ostrołęce powstało w grudniu 2009 roku z połączenia dotychczas działających: Ostrołęckiego Klubu Kolekcjonerów UNIKAT działającego formalnie od 1985 roku oraz Stowarzyszenia zwykłego PRZYJAZNA GMINA działającego od 2003 roku.

Dotychczasowe nasze osiągnięcia to:

1. Na zlecenie Zarządu Powiatu Ostrołęckiego opracowaliśmy projekt graficzny i  matrycę oraz wybiliśmy 1000 sztuk monet o nominale 1Talar Kurpiowski z wizerunkiem ks. Wł. Skierkowskiego z okazji obchodów roku jego działalności. Moneta przyczyniła się do promocji gmin powiatu ostrołęckiego.

2. Opracowanie wzoru matrycy oraz wybicie 1000 sztuk monet o nominale 1 Dukat Ostrołęcki upamiętniający 180 Rocznicę Bitwy pod Ostrołęką, propagując w ten sposób zarówno idee walk o wolność Polaków, jak i wartości historyczne. Moneta przyczyniła się także do promocji Miasta Ostrołęki. Zadanie zostało dofinansowane dotacją z Urzędu Miasta Ostrołęka.

3. Zorganizowanie dużej wystawy z okazji obchodów 30 Rocznicy Wprowadzenia Stanu Wojennego w Polsce pn. „Podziemna droga do okrągłego stołu w kolekcji Stanisława P. Nowaka” w dn. 13.12.2011 – 31.01.2012. Na wystawie została zaprezentowana m.in. bogata kolekcja znaczków Poczty Podziemnej „Solidarności”. Przy organizacji wystawy współpracowaliśmy z Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce, w siedzibie tego też Muzeum wystawa została zaprezentowana. Zadanie zostało dofinansowane dotacją z Urzędu Miasta Ostrołęka.

4. W maju 2012 roku wydaliśmy dwie pocztówki upamiętniające uroczyste otwarcie Mauzoleum Powstania Listopadowego w Ostrołęce.

5. Stowarzyszenie bierze udział w ogólnopolskich wystawach i giełdach na terenie kraju (3-4 rocznie) prezentując i promując eksponaty związane z Regionem Kurpiowskim.

Ponadto każdego roku organizujemy:

• 6 wystaw rocznie z okazji festynów osiedlowych, rocznic, świąt,

• 2-3 wystawy tematycznie rocznie w szkołach,

• Stałe, otwarte dla wszystkich spotkania kolekcjonerskie  połączone z tzw. giełdami kolekcjonerskimi odbywające się 2 razy w miesiącu na ul. Hallera 13 w Ostrołęce (w I i III niedzielę miesiąca o godz. 11).

Stowarzyszenie zrzesza w trzech sekcjach ponad 70 członków.

Poprawiony: czwartek, 16 sierpnia 2012 11:08
  Joomla designs designed by Lonex.